Оформити кредит
Тепер користувачі знатимуть про видані кредити, перевірку своєї кредитної історії онлайн. Про це сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Нова опція розроблялася разом із УБКІ. Як це працює, що вже відомо і як убезпечити себе від шахраїв, дізнаєтесь нижче.

Чому функція перевірки в «Дії» важлива для українців

Цифровізація дозволяє в режимі реального часу захистити українців від шахраїв. Активуючи push-сповіщення про всі дії з кредитною історією, люди вчасно дізнаватимуться про подібні ситуації та запобігатимуть шахрайським діям з боку третіх осіб. Цю послугу Міністерство цифрової трансформації розробляло кілька років, дбаючи про людей. Тепер усі отримають до неї автоматичний доступ.

Щодня до Кіберполіції надходить сотні звернень від постраждалих, які скаржаться, що на їхнє ім'я оформили позики в МФО. Окремо в Мінцифрі уточнили, що Україна стала першою країною, де паперовий документ діє одночасно з електронним, має законну силу. І другий варіант набагато безпечніший за перший. Багато махінацій проводяться з паперовим варіантом документів, які легко відксерити, передати комусь. І це головна проблема, через яку співробітники Кіберполіції займаються численними справами, пов'язаними з кредитними схемами.

Акцент на безпеку програми

Шахраї не можуть укласти кредитний договір у МФО за допомогою електронних документів, оскільки програма «Дія» з ними не працює. А якщо розглядати ситуації з банками, то зараз і там із новою функцією ніхто не зможе просто так отримати кредит на чуже ім'я.

При цьому «Дію» не підключено до МФО, які видають швидкі кредити. Щоб отримати кредит у банку онлайн через е-паспорт, потрібний цифровий підпис людини.

Як це працює

Перевірка кредитної історії банку – обов'язкова процедура при оформленні позики. Тепер, коли на ваше ім'я братимуть кредит, у додатку буде про це повідомлення, людина отримає push-повідомлення.

Схема наступна:

  • Подається заявка на кредит у банку.
  • Співробітники відділення надсилають запит з УБКІ.
  • Компанія отримує запит та перевіряє кредитну справу людини.
  • У цей же час надходить push-повідомлення у програмі.
  • У самому повідомленні буде видно, хто здійснює перевірку вашої кредитної історії, щоб оформити позику. Тоді можна вжити певних дій, щоб скасувати видачу позики, анулювати договір.

Хто може перевірити кредитну історію

Надавати запити в УБКІ можуть не тільки МФО, банки та інші кредитні організації, але й роботодавці, коли людина влаштовується на нову роботу. При цьому не всі компанії повідомляють, що вони виконують перевірку кредитної історії. А головне – з якою метою.

Оновлювати програму не потрібно, все відбувається автоматично. Такі повідомлення у застосунку «Дія» допоможуть зберегти власні гроші і не потрапити до лап шахраїв, якщо втратили паспорт.

Що робити, якщо надійшло повідомлення про кредит, а ви його не брали

Якщо трапилася така ситуація, то потрібно перейти за посиланням на УБКІ - це можна зробити одразу в додатку. Далі залишиться написати скаргу. Якщо помітите інформацію, що банк здійснюєперевірку кредитної історії, то зв'яжіться з установою, з'ясуйте деталі запиту.

Нова функція працює з 4 січня 2022 року за замовчуванням для всіх користувачів. Вона розроблялася спільно з УБКІ – установою, яка займається збиранням та зберіганням даних про кредитний рейтинг українців. У цьому Бюро є інформація про банки, страховки, ломбарди, кредитні спілки, лізингові компанії.

Повернутися
Шановні клієнти!

Повідомляємо вам, що на період воєнних дій в Україні штрафи за неоплачені кредити нараховуватися НЕ БУДУТЬ.

Приведи друга – отримай 100 бонусних балів!

Приводите друга - отримуєте 100 бонусних балів!

Оформлення кредиту в магазині: за і проти

Кожен магазин або торговельна мережа прагнуть будь-якими шляхами привернути до себе покупців і клієнтів.

Не такий страшний кредит, як його малюють

Зі споживчим кредитом легко "закрити" свої потреби або бажання зараз

Чекали на подарунки від “Топ Кредит”?

Розіграш смарт-годин від TOP Credit!

Коментарі

Відгуки поки що відсутні...
Більше відгуків

Діяльність компанії ТОВ "ФК"ДЖОБЕР" регулюється Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та внесена до реєстру фінансових компаній Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, реєстраційний номер запису 13103824 від 13.10.2018 року, свідоцтво ФK № 1108, код фінансової установи: 13. Логотип «TOP CREDIT» - зареєстрований бренд.

З питань простроченої заборгованості звертатися по телефону:

0 800 212 171
Щодня з -

Гарантія безпеки

Працюємо під наглядом НБУ

Контакти підтримки НБУ

Телефон довідкової служби:
0 800 505 240

E-mail: nbu@bank.gov.ua

Сайт: bank.gov.ua/ua/contacts

Наш сайт використовує Cookie
Натискаючи "Прийняти", Ви погоджуєтеся з цим.
Прийняти